Purjetamise tutvustus koolides

⛵️Tänane koolipäev jääb küll paljudele Oru Kooli lastele meelde! Hapsal Purjetamiskool tõi mere ja purjeka päris oma kooliõuele 🤩

Peale terminoloogiaga tuttavaks saamist said kõik soovijad ka ise paati ronida ja tunda, mis tähendab kallutamine ja mis on paut. Läänemaal ja Haapsalus on jälle rõõmsaid lapsi juures ning merepisikuga nakatatud! Ootame kõiki trenni juba mõne nädala pärast!

Kalevi Jahtklubi Purjespordikool ja Hapsal Purjetamiskool lähevad aprillis ja maikuus külla seitsmesse erinevasse kooli. Kas Sinu kool on ka nimekirjas?

Kalevi Jahtklubi Oru KoolUuemõisa Lasteaed-Algkool Haapsalu Põhikool Merivälja Kool Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool Kadrioru Saksa Gümnaasium Tallinna 21. Kool

Alustame laste purjetamise algõppe gruppide komplekteerimisega!

Küllap on tänapäeval kõikide lastevanemate üheks põhiprobleemiks see, kuidas oma võsukesed nutitelefoni näpitsast lahti rebida. Kui veel paar-kolmkümmend aastat tagasi oli vanematel raske lapsi õuest tuppa saada ka siis, kui söögiaeg kätte jõudis, siis nüüd on vastupidi – lapsed võtavad õuesaatmist kui karistust ja kui lähevad, siis peab neil telo ikka ligi olema, sest ilma selleta ei kujuta nad oma elu ette.

Õnneks on olemas spordiala, mis tekitab tõsise sõltuvuse loodusest, värskest õhust ja sõpradest ning hoiab lapsed hõlpsasti eemal nutiriistadest ja tubasest õhust, õpetades neile samas mitmeid eluks vajalikke oskusi ja omadusi. Mõistagi on see purjetamine.

Kes on sobiv alustama? Hapsal Purjetamiskooliga liituda soovijad peavad üldjuhul läbima purjetamise algõpetuse kursused, et tutvuda purjetamise põhitõdedega, saada meeldivaid kogemusi looduslähedasest ja mitmekülgsest harrastusest, millest võib saada kutsumus kogu eluks. 7-8-aastane laps on sobivas eas, et alustada purjetamise õppimist meie poolt pakutavate turvaliste lastele mõeldud Optimist klassi purjekatega. Kuid hilja ei ole alustada ka 12-13-aastaselt. Selles maailma populaarseimas purjetamisklassis võib võistelda kuni 15. eluaastani või kehakaaluni 55 kg.

Kursused – millal, kus ja kuidas? Sõltuvalt ilmastikust püüame kursustega alustada maikuus ja soovijate olemasolu korral jätkame kuni sügiseni. Kursus koosneb 8 treeningust, mis võimaluse korral viiakse läbi kahe ja poole nädala jooksul. Ühes grupis on kuni 8 last. Purjetamiseks vajalik varustus ja ohutusvest on jahtklubi poolt. Kursustest osavõtjal tuleb kasutada ilmastikukindlaid riideid. Algkursus maksab 72.- eur. Kursused toimuvad Haapsalus Veskiviigi sadamas.

Kuidas registreerida? Kursustele soovijatel palume oma soovist teada anda ja eelregistreerida e-postiaadressil spordikool@kjk.ee, et saaksime juba varakult grupid komplekteerida. Registreerimisel märkida lapse vanus (isikukood) ja aeg, millal soovitakse kursustega alustada. Kursustest osavõtuks on soovitav ujumisoskus, kuid see ei ole nõutav.

Tasutud arve garanteerib koha grupis.

Kursused algavad maikuus ning kestavad läbi suve!

Rohkem infot: spordikool@kjk.ee

Alustamise kohta saab lugeda täpsemalt SIIT

Menukas talvelaager noortele purjetajatele Jõulumäel

⛷️Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli talvine laager Jõulumäel oli igati edukas! On olnud ilus ja lumine talv ja nii pidime ka meie koos oma noortega enne talve lõppu tegema ühe korraliku talvelaagri. Jõulumäel veedetud päevad olid täis suusatamist ja muid toredaid sportlike tegevus: suusatamine, kelgutamine, discgolf, jalgpall ja veelkord suusatamine. Lisaks sellele oli kogu laagri vältel kõigi laagris osalejate vahel käimas punktijaht!

🏆Punktijahi arvestuses koguti punkte kaheksal erineval alal, mis nõudsid noortelt nii sportliku pingutust, nutikust kui ka meeskonnatööd. Laagri lõpuks said väga tasavägises punktijahis parimad autasustatud🥇🥈🥉

Jõulumäe laagri lõpetuseks saame öelda, et purjetajad oskavad ka talvest rõõmu tunda ning veel suur rõõm on meil selle üle, et meiega ühinesid Haapsalu purjetajad meie Hapsal Purjetamiskoolist👏🏻. Treenerid Reti Safin ja Markus Kostabi jäid laagris tehtuga rahule: üldfüüsilise kõrval ei puudunud ka teooriatunnid, kus purjetamise algtõed uuesti meelde tuletati. Haapsalu laste sõnul oli laager väga tore aga suusatamise kogemust on nende varasalves vähem – eks järgmine kord keskendume äkki vehklemisele ja siis saavad Haapsalu lapsed Tallinna omadele “tuule alla teha” ;). 

Aitäh ka Amservile ja Kalevi Jahtklubile, kelle abiga mugavalt Jõulumäele ja tagasi saime 👍🚌

Mõned pildid laagrist ja suustamistest:

Optimist ootab uudistamist Rannarootsi keskuses!

Kukekene ki-ga-ga!

Tule välja vaatama,

väljas imet näha saad!

Laev see sõidab mööda maad!

⛵️⛵️⛵️⛵️

📣Ahoi kõik huvilised!

Kui Sa oled tahtnud näha väikest ⛵️ purjelaeva päris oma silmaga👀 ja päris lähedalt🤓 (ära palun ainult kätega vaata ✌️), siis selleks on nüüd võimalus Haapsalus Rannarootsi keskuses!

Hapsal Purjetamiskooli optimist jääb keskusesse kuniks laste veetreeningud algavad ning purjekas otse Veskiviigi sadamasse trenni läheb!

Info ja registreerimine: 50 48 228 (Ain), 53 544 366 (Peeter) või e-kirja teel info@purjetamiskool.ee

Meie purjetaja Pastian Pert ujus pronksmedalile!

Laupäeval, 4.veebruaril toimus Pärnu uues ujulas Sõprade Kohtumine II etapp. Võistlustel osalesid kaks Tallinna suurklubi (Shark, Briis), Pärnu spordikool, Hiiu Hüljes ja Läänemaa spordikool. Meie viis väikest ujujat osalesid vägagi edukalt teise  ja kolmanda klasside vanuserühmas. Osaleda võis kahel erineval alal.

Südikalt võistles samal distantsil ka purjetajate grupist Pastian Pert Leht – ajaks 22,86, seitsmes koht.

Rinnuliujumises oli konkurents väiksem, sest selles vanuses ei oska paljud lapsed  rinnuli veel ujuda. Zaporozhetsi võiduaeg 25m  rinnulis oli 25,58 ja Pastian Pert Leht saavutas kolmanda koha aeg –  39,81.

Kalevi Jahtklubi 75

Kalevi Jahtklubi tähistab oma 75. aasta möödumist klubi asutamisest. 8. veebruaril.

Sellel aastal tähistame klubi juubelit koos KJK auliikme Kalev Vapperi raamatu “Meri meid mõõdab” esitlusega Tallinnas, Kalevi Jahtklubi klubiruumis kell 16:00.

Jääpurjetamine on osutund väga populaarseks ajaviitmiseks

Ilm oli liiga ilus ☀️ja puhus mõnus tuul kuni 4m/s. 🌬️Hapsal Purjetamiskool noored Mari ja Rahe Uudam ning Keiti Jaaniste said esimese kogemuse jääpurjetamisel. Nüüd on meil kasutada kaks ice optiliugu ✌️Tänud Haapsalu Jahtklubi ja Kalevi Jahtklubi Purjespordikool ja Kalevi Jahtklubi 🙏. Järgmine trenn ja tutvus on planeeritud pühapäevaks 05.02.2023 kell 11.00-16.30. Jääle mineku koht on:

https://maps.app.goo.gl/ojZxTzMDaGxu9ukj8?g_st=ic

Huvi korral helista 53544366 (Peeter)

TUNNE VÕISTLUSREEGLEID NING TEA OMA ÕIGUSI – võistlusreeglite koolitused purjetajatele, võistlusametnikele ja kõigile huvilistele!

Eesti Jahtklubide Liidu poolt loodud purjetamisakadeemia korraldab igal aastal enne hooaja algust mitmeid erinevaid koolitusi purjetajatele paremate teadmiste saamiseks, võistlusamtnikele ja treeneri tööst huvitatutele. 2023 aasta koolituskalender on paigas ja koolitajad ootavad õpilasi!

Esimesed kaks koolitust on võistlusreeglite koolitused. Loengut annab rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud võistluskohtunik ja Kalevi Jahtklubi klubiliige Andrus Poksi.

Andrus Poksi on rahvusvahelise kategooria purjetamiskohtunik alates 2006. aastast. Ta on olnud rahvusvahelise žürii liige  2012. aasta Londoni, 2016. aasta Rio de Janeiro ja 2020 aastal Tokyo olümpiamängudel.

Andrus Poksi võistlusreegilte koolitusele saab registreerida kuni 18.01! Loengud toimuvad Kalevi Jahtklubi 1. korrusel, Pirita tee 17, Tallinn

Lingid koolitusele registreerimiseks: 

Jääpurjetamine on saanud hoo sisse!

Komplekteerisime esimese lastele mõeldud jääpurjeka Optiliu ⛵️. Pastian Pert (8a), Hapsal purjetamiskoolist tegi oma elu esimese sõidu ja emotsioon oli võimas… ”Appi, see on liiga ÄGE!!” Ikkagi 48 km/h sõit. 😉✌️😬
Jälgime ilma ja järgmine trenn proovime juba rohkem huvilisi kokku saada.